Ziemia kijowska to obszar wyjątkowo atrakcyjny i dla miłośników zabytkowych budowli, i dla tych, którzy wolny czas chcą spędzić w pięknej scenerii. Ciekawych miejsc, które mogą się okazać kuszącym celem wycieczki, jest tu sporo. Jakimi atrakcjami zachwyca tu Ukraina?
Wśród tych miejscowości, którym biura podróży organizujące wycieczki po ziemi kijowskiej poświęcają sporo uwagi, miejsce bardzo ważne zajmuje Żytomierz, na terenie którego z cennymi pamiątkami z dawnych czasów można się spotkać niemal na każdym kroku. Wielkim zainteresowaniem cieszy się też Czernihów, znany z zamku i soboru Przemienienia Pańskiego.

Ciekawostki na temat Ukrainy

To jedna z ciekawszych świątyń, jakimi może się pochwalić Ukraina, nic więc dziwnego, że wycieczki z całej Europy tak chętnie odwiedzają to miejsce. Ziemia kijowska może oczarować też tych, którzy wolny czas lubią spędzać w otoczeniu zieleni. W tej części Ukrainy nie brak pięknych parków, a do tych najpiękniejszych zaliczają się parki w Białej Cerkwi oraz w Humaniu. Ta druga miejscowość to ciekawy cel wycieczki dla tych, których interesują losy rodziny Potockich oraz związane z nimi pamiątki.

3 thoughts on “Ukraińskie atrakcje: najważniejsze atrakcje ziemi kijowskiej

Dodaj komentarz