Zwiedzanie jednego z najlepszych miast w Europie

Kijów jest naprawdę niesamowitym miastem z mnóstwem rzeczy do zobaczenia, do zrobienia i tętniącym życiem. Od epickich katedr po ultra-sowieckie rzeczy i niezliczoną ilość barów, Kijów jest jednym z moich ulubionych miast w Europie.

Odkrywanie odległych wiosek w Karpatach

Jeśli chcesz poznać autentyczne życie wiejskie Ukrainy, zachęcam do odwiedzenia wiosek w Karpatach. Jest to bardzo piękny region, który nigdy nie miał zbyt wielu wpływów ze świata zewnętrznego, nawet w czasach ZSRR, ponieważ był to bardzo odległy region trudny do kontrolowania.

Ukraina: kultura, ludzie, jedzenie

Zamki i stare miasta Ukrainy Zachodniej

Większość zachodniej Ukrainy należała kiedyś do Austro-Węgier, a później do Polski, dlatego widać tu tak wiele zamków, a miasta i miasteczka mają architekturę charakterystyczną dla Europy Środkowej.

Oddanie hołdu ofiarom katastrofy w Czarnobylu w strefie wykluczenia.

Niewiele trzeba przedstawiać, więc nie będę wchodził w szczegóły, ale strefa wykluczenia znajduje się 150 km na północ od Kijowa i choć jak na mój gust staje się zbyt turystyczna, to uważam, że jest to miejsce, które trzeba odwiedzić, aby na własne oczy zobaczyć skutki jednej z najgorszych katastrof ludzkości.

Zwiedzanie byłego ośrodka broni jądrowej

Była radziecka baza broni nuklearnej, dziś przekształcona w muzeum, w którym oprócz tego, że można obejrzeć cały arsenał nuklearny, to jeszcze można wejść do silosów i pomieszczeń kontrolnych znajdujących się 30 metrów pod ziemią.

Jak dojechać na Ukrainę?

Samolotem – Znalezienie tanich lotów jest bardzo proste i możesz polecieć do Kijowa i Lwowa z wielu miasto Europy.

Przez granicę lądową – Ukraina graniczy z:

Unia Europejska: Węgry, Rumunia, Polska i Słowacja. Przekraczanie tych granic nie powinno być problemem.

Białoruś: można przekroczyć tutaj granicę, ale należy pamiętać, że wiza wjazdowa jest dostępna tylko dla osób wjeżdżających lub wyjeżdżających przez lotnisko w Mińsku, więc jeśli chcesz wjechać lub wyjechać z Ukrainy przez Białoruś, będziesz musiał uzyskać wizę białoruską w ambasadzie.

Mołdawia: wiele przejść granicznych do wyboru, ale prawie wszyscy podróżni wolą jechać pociągiem z Kiszyniowa do Odessy. Ja osobiście wjechałem na Ukrainę przez północną granicę bliżej Czerniowiec, gdyż moim zamiarem było udanie się w Karpaty.

Rosja: Mimo konfliktu granica jest otwarta.

Drogą morską – Istnieje możliwość podróży na Ukrainę promem z Batumi (Gruzja) do Odessy. Istnieją dwie firmy oferujące tę usługę, Ukrferry i Ferrysped, a rozkłady jazdy można sprawdzić na ich stronach internetowych. Bilet kosztuje około 100USD.